Jak dbać o wełniane marynarki

Kompletując garderobę kapsułową szczególną uwagę przywiązuje się do jakości i składu ubrań. Zakup wełnianej marynarki to inwestycja, a my podpowiemy Ci jak o nią dbać by służyła Ci przez długie lata.

Marynarka to zdecydowany must have w każdej szafie. Potrafi czynić cuda nawet wtedy, kiedy nie masz pomysłu na stylizację. Wystarczy prosty t-shirt, jeansy, skórzane mokasyny i torebka by stworzyć wygodny, casualowy, ale i efektowny look. 

Nasze marynarki Ruti i Lagan szyjemy w 100% z wełny. Wyjątkowość wełny jest znana od tysięcy lat – dzięki właściwościom termoregulacyjnym i swojej higroskopijności wełna jest materiałem idealnym na każdą porę roku. Latem chłodzi, a zimą trzyma ciepło. 

Wełna, którą wykorzystujemy do uszycia naszych marynarek ma gładkie wykończenie i nie gryzie. Swobodnie mogą nosić je osoby z wrażliwą skórą. 

Jak dbać o wełniane marynarki?

Wełna nie lubi wody i nie wymaga częstego prania. Na co dzień kiedy nie ma widocznych zabrudzeń wystarczy wietrzenie. Skorzystaj z niego zwłaszcza zimą, gdy na zewnątrz panują ujemne temperatury. Mróz świetnie poradzi sobie z roztoczami i bakteriami. 

Wełnianą marynarkę możesz odświeżyć również przy pomocy parownicy do ubrań. Przy okazji wygładzisz zagniecenia powstałe w trakcie noszenia.

Jeżeli Twoja wełniana marynarka wymaga czyszczenia możesz skorzystać z pralni, która wie jak obchodzić się z wełną. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na samodzielne pranie rób je delikatnie ręcznie lub zastosuj specjalny program do wełny. Unikaj wysokich temperatur i wirowania na wysokich obrotach. Zawsze przewracaj marynarkę na lewą stronę, a podczas prasowania rób to poprzez materiał ochronny. Nigdy nie susz wełnianej marynarki w suszarce bębnowej, ponieważ może się skurczyć. 

Przed czyszczeniem zawsze zapoznaj się z przepisem prania znajdującym się na metce wewnętrznej.

Warto zwrócić uwagę na przechowywanie marynarki. Najlepiej jeżeli jest powieszona na wieszaku imitującym ramiona. Nigdy nie wieszaj jej na haczyku czy cienkim drucianym wieszaku z pralni. W ten sposób tkanina może się odkształcić.

Wełna lubi mieć swobodę. Marynarki nie wieszaj ciasno w szafie. Pozwól jej luźno wisieć i oddychać.

Tych kilka wskazówek pozwoli Ci korzystać z wełnianej marynarki przez długi czas.