Jak przetrwać mrozy? Porady dla zmarzluchów.

Zima rozgościła się już na dobre. Spadł pierwszy śnieg, a co za tym idzie zrobiło się mroźno. W takiej sytuacji mamy dwa wyjścia. Albo zaszyć się pod kołdrą i przespać ten czas. Albo wykorzystać nasze sposoby na ciepłe i stylowe stylizacje, które pozwolą Ci przetrwać mrozy.

Tkaniny naturalne i sztuczne

Po pierwsze odpowiednie tkaniny. W nawet najgrubszym akrylowym czy poliestrowym swetrze zmarzniesz. Tak to już jest z tkaninami syntetycznymi. Dodatkowo nie przepuszczają powietrza, więc możesz się spocić. Mało to komfortowe, gdy za oknem mróz. W zamian postaw na tkaniny naturalne i sztuczne, czyli takie które zostały wytworzone z surowców pochodzenia naturalnego, np. wiskoza, modal, lyocell. Naturalne tkaniny to m.in. wełna, kaszmir, bawełna czy jedwab.

Warstwy

Tkaniny naturalne i sztuczne mają to do siebie, że nie muszą być grube by dawały odpowiedni komfort termiczny. Natomiast świetnie sprawdzą się przy ubieraniu “na cebulkę”. Pozwoli Ci to również na odpowiednie dopasowanie się do temperatury, w której się znajdujesz. Wchodząc do biura, wystarczy że zdejmiesz jedną z warstw byś w dalszym ciągu czuła się komfortowo.

Co więcej odpowiednio zestawione “warstwy” mogą tworzyć nie tylko ciepłą, ale i ciekawą stylizację. Oto nasza mała podpowiedź.


body + koszula + spodnie + kurtka


Zakryj wrażliwe miejsca

Pewnie niejednokrotnie słyszałaś, że najwięcej ciepła ucieka przez głowę. Naukowcy twierdzą, że może to być nawet 10%. Poza tym chore zatoki to nic przyjemnego. Mamy nadzieję, że nigdy się o tym nie przekonasz. Jak się okazuje nie tylko brak czapki na głowie przyczynia się do utraty ciepła, ale każda nieosłonięta część ciała. Zatem zawsze pamiętaj by skarpetki zasłaniały kostki, na dłoniach były rękawiczki, a na szyi szalik. Najlepszym sposobem na zakryte plecy są body. Może zdecydujesz się na jeden z naszych modeli?

Mamy nadzieję, że z naszymi sposobami bez trudu poradzisz sobie z zimą i mrozem.