We make simple stories.

Rok temu wraz z moją serdeczną przyjaciółką Pauliną Wardak doszłyśmy do wniosku, że chciałybyśmy spróbować stworzyć markę odzieżową, która byłaby odpowiedzią na nasze własne potrzeby względem mody.

Mimo, że wydawało nam się, że nie są to zbyt wygórowane potrzeby, dotarłyśmy do momentu, w którym zakup ubrań zaczął stanowić dla nas duże wyzwanie. I nie chodziło tu tylko o wzornictwo, które proponowała większość marek, ale przede wszystkim to, z czego i w jaki sposób powstają kolekcje. Nasza świadomość rosła – a wraz ze świadomością rosło także poczucie winy i pewien dysonans. Chciałyśmy bowiem dokonywać wyborów ubraniowych w zgodzie z wartościami, które wyznajemy, a taką stanowi z pewnoscią dobro planety, na której mieszkamy. Z drugiej strony nie miałyśmy narzędzi i wiedzy, jak to zrobić.

W obliczu takich spostrzeżeń zdecydowałyśmy się stworzyć markę odzieży ekologicznej, dbającą o to, aby cały proces produkcji kolekcji odbywał się w poszanowaniu dla przyrody, proponując niewielkie, kapsułowe kolekcje stanowiące jakościową bazę garderoby. Brzmi dobrze, ale czy na pewno każdy wie, na czym polega szafa kapsułowa, czy jak tworzyć proste zestawy ubrań, korzystając z rzeczy w ponadczasowych krojach? Jesteśmy przekonane, że nie każdy musi to wiedzieć. Podobnie jak znać się na tym, które materiały wymagają mniejszego zużycia wody, są biodegradowalne, czy higroskopijne.

My same ciągle zgłębiamy tę wiedzę, ucząc się i szukając coraz to nowych możliwości produkowania rzeczy, które są przyjazne środowisku, estetyczne, a co najważniejsze – zostaną z nami na lata. Chcemy dzielić się z Wami tą wiedzą, podpowiadać i przekonywać do bardziej świadomego spojrzenia na modę, do uważności i rozsądku w dokonywaniu wyborów zakupowych.

Po roku intesywnej pracy nad projektem, wiemy, jak dużą radość może dawać ta uważność, a każde nowe odkrycie satysfakcję i przekonanie, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Sądzimy, że doskonałe krawiectwo, jako część branży odzieżowej, może iść w parze z poszanowaniem dla przyrody i pracy człowieka. My natomiast swoimi wyborami możemy wpłynąć nie tylko na dobro planety, ale również nas samych.

I tak oto nadszedł dzień, kiedy z dumą przedstawiamy Wam Osnowę.

Zapraszamy Was do obejrzenia video naszej pierwszej kolekcji MINIMAL: https://www.youtube.com/watch?v=OnSFdOF_axs

Poznajcie nas lepiej na https://osnowa.co/

P&P